از زمان ساخت اولین خودرو مدت زیادی می گذرد. در طی این مدت شاهد پیشرفت های زیادی در حوزه خودروسازی هستیم. خودروها با تمام توسعه ای که در آنها رخ داده است، با این وجود، دچار آسیب و اشکال می شوند. در قدیم تشخیص عیب و ایراد ماشین کار بسیار دشواری بود. افرادی که به این حرفه مشغول بودند، با توجه به تجربه و آزمون و خطاهای بیشماری به این تخصص دست پیدا کردند. امروزه قضیه فرق می کند. با پیشرفتی که در این صنعت روی داده است، تشخیص هر نوع ایرادی، کار بسیار ساده ای محسوب می شود. مجهز بودن خودرو به ایسیو یک مزیت منحصر بفرد به حساب می آید که توسط آن می توان هر نوی مشکلی را در ماشین شناسایی کرد. برای هر تعمیرکار خودرویی لازم است تا با کارکرد و تعمیر این نوع تجهیزات آشنایی داشته باشد. به توجه به این موارد، آموزش تعمیر ایسیو و ریمپ ایسیو در اولویت قرار می گیرد. چندین آموزشگاه تعمیرات ایسیو مرتبط با خودروهای ایرانی و خارجی در پایتخت و سایر نقاط کشور وجود دارند که آموزشهای لازم را به علاقمندان این حرفه ارائه می دهند.آموزشگاه ما این افتخار را دارد تا با برگزاری دوره های آموزشی کارآموزان را آماده فعالیت در این حرفه نماید.

آموزش تعمیر ایسیو

هزینه آموزش تعمیرات ایسیو

برای اطلاع از هزینه دوره های تعمیر ایسیو با کارشناسان ما در تماس باشید و یا فرم زیر را پر نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت برای مشاوره با شما تماس بگیرند.

فرم درخواست مشاوره آموزش

آموزشگاه تعمیرات ایسیو

سوالات متداول

تمامی پیش نیاز ها در این دوره به هنرجویان آموزش داده می شود.

در دوره های ما هنرجو به صورت عملی به انجام تعمیرات و ریمپ ایسیو می پردازد تا ضمن یادگیری آماده فعالیت در بازار کار شود.

انجام تعمیرات انواع ایسیو و قرار گرفتن در محیط کار واقعی از مزیت های دوره های ما می باشد

دوره آموزش طی 2 هفته و 12 جلسه برگزار می شود

سرفصل های دوره آموزش تعمیرات ایسیو

 • معرفی و آشنایی با قطعات الکترونیکی
 • معرفی  تجهیزات کارگاه الکترونیک و آشنایی با ابزار کارگاه
 •  عیب یابی و تعویض قطعات الکترونیکی ایسیو
 • معرفی انواع ایسیو و تفاوت  ایسیو های مختلف
 • آموزش تخصصی نقشه خوانی مدارهای انواع ایسیو
 • روش های عیب یابی ایسیو با منبع تغذیه الکترونیکی در کارگاه و تکنیکهای آن
 • بررسی مکانیزم اجزای سیستم موتور ، توانایی تشخیص و عوامل حرکت موتور
 • بررسی روش های تبدیل ایسیو  خودروهای مختلف به یکدیگر و آموزش آن
 • بررسی و آشنایی با ایرادهای انواع ایسیو
 • بررسی مکانیزم قطعات ایسیوها ، عیب یابی قطعات روی برد و تعویض آن
 • آموزش عیب یابی آی سی (IC)  روی برد ، تعمیر و تعویض آن
 • آموزش عیب یابی ایسیو ها بدون استفاده از نقشه
 • بررسی و توانایی تشخیص مکانیزم کدهای خطا و لیست ارورهای دیاگ و برطرف کردن خطاهای آن
 • بررسی و توانایی تشخیص مکانیزم انواع IC های  راه انداز  ایسیو
 • بررسی مکانیزم مدار کنترل انژکتور
 • آموزش ترفند ها و روش های نوین برای رفع ایرادات خودروهای دوگانه سوز
 • آموزش تشخیص و بررسی مکانیزم ایسیو ABS

آموزش تعمیر انواع ایسیو خودرو

ایسیو یا همان کامپیوتر خودرو چیست؟

هرچقدر راجب کاربرد و مزایای این تکنولوژی صحبت کنیم باز هم کم گفته ایم. کارشناسان صنعت خودرو اسرار دارند تا اختراع ایسیو را به عنوان تجلی پیشرفت تکنولوژی به دیگران بقبولانند. این ادعای آنها اغراق آمیز نیست بلکه عین واقعیت است. ایسیو یا کامپیوتر خودرو قطعه ای است که دستورات لازم را به ماشین می دهد. اگر نگاهی به سیستم داخلی خودروهای جدید بیندازیم درمیابیم که حسگرها و کنترلرهای مختلفی به قسمت های مهم آن متصل شده است. کامپیوتر خودرو وظیفه دارد تا اطلاعات مهم و ضروری را از حسگرهای موجود دریافت کند. پس از دریافت این اطلاعات، اینک نوبت به این می رسد که ایسیو پیام های دریافتی را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد و پس از آن دستورات لازم را به عملگرها ارسال نماید. تمام دستورات لازم، بصورت سیگنال ارسال می شود. همچنین دریافت اطلاعات نیز از همین طریق صورت می گیرد.

مشکلات ایسیو

با اهمیت و کارکرد این قطعه ارزشمند آشنا شدیم و دریافتیم که وجود آن چقدر برای خودرو الزامیست. ایسیو که به اختصار آن را ECU  نیز می نامند، وظیفه مهم شناسایی ایرادهای خودرو را بر عهده دارد. تا زمانی که این قطعه به خوبی کار خود را انجام می دهد، هیچ نگرانی در خصوص آن وجود نخواهد داشت. اما مشکل و دغدغه اصلی زمانی شروع می شود که ایسیو دچار مشکل شود. در صورت بروز چنین اتفاقی، بایستی سریعاً اقدامات لازم برای تعمیرات آن را انجام دهید. تعمیرکاران حرفه ای قادرند تا این عارضه را در مدت زمان مناسبی برطرف سازند. در چنین مواقعی قضیه آموزش تعمیر ایسیو برجسته می شود. تعمیرکارانی که در این بخش فعالیت می کنند، بایستی به آخرین اطلاعات روز، آشنایی داشته باشند تا بتوانند این قطعه را مانند روز اولش صحیح و سالم گردانند. ایسیو وظیفه خود را در صورتی به خوبی انجام می دهد که حافظه دائم و موقت آن در وضعیت خوبی قرار داشته باشد. سنسورها با ارسال سیگنال به حافظه موقت ایسیو، مشکلات موجود در بخش های مورد نظر را گزارش می دهند و از طریق این روش تمام اطلاعات بر روی آن ذخیره می شود. هنگامی که در این حافظه مشکلی ایجاد شود، کل عملکرد خودرو را با اختلال ایجاد می کند.

ریمپ ایسیو چیست؟

در بحث خودرو و فناوری های موجود در آن، غیر از ایسیو با اصطلاح دیگری به نام ریمپ ایسیو مواجه هستیم. این واژه به تکنولوژی اشاره دارد که بر روی ایسیو نصب می گردد. اگر بخواهید راندمان خودرو خود را افزایش دهید، بهترین راهکار استفاده از ریمپ است. ریمپ را می توان به عنوان تنظیماتی نرم افزاری شناخت که جایگزین نرم افزار اصلی ایسیو می گردد. ریمپ با عملکرد خود قادر است تا تاثیرات زیادی را در حوزه افزایش شتاب و تنظیم و کاهش مصرف سوخت ایجاد کند.

مشکلات ریمپ ایسیو

از مشکلات ایجاد شده برای ریمپ ایسیو نباید غافل شد. برای هرگونه اشکال و اختلالی بایستی سریعاً اقدامات لازم را انجام داد. در هنگام استفاده از ریمپ ایسیو بایستی به کارکرد و فعالیت آن آشنایی کاملی داشته باشید. در هنگام برطرف کردن مشکلات بوجود آمده، اهمیت و لزوم آموزش صحیح بیش از پیش احساس می شود. یادگیری و آموختن مقدمات آن برای هر تعمیرکاری که ادعای تخصص دارد، الزامیست. دوره های مختلفی در خصوص آموزش ریمپ ایسیو در سطح شهر و فضای اینترنت وجود دارد. این آموزش ها می توانند به نوبه خود، کمک شایان و بی نظیری در این صنعت محسوب گردند.همچنین در دوره های برگزار شده در آموزشگاه دکتر ایسیو تمامی مباحث مربوط به ریمپ ارائه می شود.

مشکلات نرم افزاری از جمله دردسرهایی است که برای ریمپ ایسیو ایجاد می شود. اخلال درعملکرد پدال گاز، مکث خودرو و بروز مشکلات دیگر، از جمله عارضه هایی شمرده می شوند که برای این نوع تنظیمات نرم افزاری ایجاد می شود.

کلام آخر

ریمپ ایسیو به عنوان تنظیمات نرم افزاری شناخته می شود که بر روی خود ایسیو نصب می گردد. ایسیو وظیفه دارد تا مشکلات ایجاد شده برای ماشین را شناسایی کند. از طرفی وظیفه ریمپ این است تا راندمان خودرو را افزایش دهد. اهمیت این نوع فناوری بر همگان آشکار است. در سطح شهر چندین آموزشگاه تعمیرات ایسیو وجود دارد که مناسب افراد متقاضی است. کسانی که رویای تکنسین حرفه ای شدن را در سر دارند، می توانند برای یادگیری بیشتر به این آموزشگاه ها مراجعه نمایند.

آموزش ها در مجموعه ما زیر نظر مهندسان مجرب و با سابقه در این زمینه  انجام می شود.لازم به ذکر است محیط کاری ما همانند دیگر اموزشگاه ها نمی باشد و هنرجو طی پانزده الی بیست روز کار عملی در کنار مهندسان  ما به انجام تعمیرات ایسیو و ریمپ خودرو  مشتریان میپردازند تا علاوه بر آموزش تجربه لازم را کسب کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و  ثبت نام در دوره های آموزشی مجموعه ما می توانید با کارشناس آموزش در تماس باشید.