مقالات

ایسیو چیست ؟

ایسیو چیست

ایسیو  رایانه کوچکی است که بر روی انواع خودرو ها نصب می شود.همانطور که می دانید رایانه ها  دارای حافظه و برنامه ریزی هستند تا بتوانند دستورات را در قالب برنامه اجرا کنند. تمامی رایانه ها از دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری تشکیل شده اند. بخش سخت افزار شامل آی سی ها ، مقاومت ها و خازن ها و کلا همه چیزی که قابل لمس باشد است و نرم افزار سیستم برنامه ای که رابط بین سخت افزار و کاربر و برای کنترل و مدیریت سیستم ها طراحی شده است.

وظیفه ایسیو یا واحد کنترل الکترونیکی خودرو ها کنترل عملکرد سیستم سوخت رسانی و جرقه زنی موتور ترمز ضد قفل ، کیسه هوا ، سیستم ضد سرقت  و …  است. نحوه کار این این رایانه ها به این صورت است که اطلاعاتی را از طریق حسگرهای مختلف دریافت کرده و پس از پردازش اطلاعات طبق برنامه تعریف شده سیگنال هایی را برای فعال یا غیرفعال کردن عملگرهای مختلف ارسال می کند.

ریمپ ایسیو چیست ؟

ریمپ ایسیو  به کلیه فرایندی که باعث تغییر در پارامتر های دستوری ایسیو و در جهت بهبود عملکرد خودرو انجام می شود را  ریمپ می گویند
ریمپ با تغییرات در پارامتر های زمان سوخت و جرقه و اوانس و ریتارد موتور باعث بهره مندی از بیشترین راندمان موتور می گردد و همچنین افزایش توان و گشتاور موتور و شتاب و قدرت موتور باعث بهبود عملکرد موتور می شود و همچنین پارامتر های دیگر از جمله تغییرات در دمای فن،کاتاف،سنسور اکسیژن دوم،سنسور میل سوپاپ، از جمله مواردی هست که میشود ان ها را تغییر داد.
مجموعه ما با سال ها تجربه در این زمینه به طور اصولی و علمی و کارکردن با برنامه اوریجینال وینولس برنامه فابریک داخل ایسیو را مورد بازنگری قرار داده و با توجه به نیاز مشتری آن ها را تغییر میدهد.

بازگشت به لیست